Каркач Павло Михайлович
Звання «Почесний громадянин м. Харкова» присвоєно у 2012 році за професіоналізм, вагомий внесок у розвиток Харкова, що сприяло підвищенню його всеукраїнського та міжнародного іміджу.
Ветеран органів прокуратури, колишній прокурор м. Харкова й Харківської області, державний радник юстиції 3 класу,
Заслужений юрист України.
Народився 24 лютого 1937 р. у с. Таранівка Зміївського р-ну Харківської області.
Успішно закінчив Харківський будівельний технікум. За розподілом виїхав у Тульську область майстром будівельного тресту.
Служив в армії (Дагестан).
Працював на заводі “Серп і молот” (Харків).
У 1965 р. закінчив Харківський юридичний інститут.
Після інституту був призначений помічником прокурора Первомайського району Харківської області.
У 1966–1999 рр. працював прокурором Зачепилівського та Валківського районів, начальником відділу обласної прокуратури, прокурором м. Харкова, першим заступником прокурора області, прокурором Східно-Української транспортної прокуратури та прокурором Харківської області.
Більше 33 років працював в органах прокуратури, з них 32 роки на керівних посадах, у тому числі майже 8 років на посаді прокурора міста Харкова, більше 1,5 рр. на посаді прокурора Харківської області.
П.М.Каркач завжди вміло поєднував практичну роботу з активною науково-дослідною діяльністю.
З 1987 р. його життя тісно пов’язане з Харківським юридичним інститутом (тепер – Національний університет “Юридична академія України ім. Я.Мудрого”), де він працював за сумісництвом: на посадах старшого викладача, доцента, а з 1997 р. по теперішній час – професора кафедри організації судових і правоохоронних органів.
У 1989 р. захистив дисертацію на тему “Проблеми загальнонаглядової діяльності прокуратури за виконанням законів, спрямованих на боротьбу з безгосподарністю в промисловості” на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
У 1991 р. присвоєно звання доцента.
Восени 1996 р. П.М.Каркач очолив прокуратуру Харківської області й буквально відразу розпорядився почати роботу зі створення музею історії прокуратури області (7 травня 1997 р. музей прокуратури був відкритий; дотепер залишається єдиним в Україні).
З його ініціативи, на добровільно зібрані співробітниками прокуратури кошти, була урочисто відкрита стела на честь працівників органів прокуратури Харківської області – учасників Великої Вітчизняної війни.
У 1997 р. присвоєно вчене звання професора (кафедра організації судових та правоохоронних органів).
З 1997 по 1999 рр. – ректор інституту підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України.
У 2004 р. одержав звання “Заслужений юрист України”.
Його наукові інтереси охоплюють широке коло проблем сучасної юридичної науки. Головний напрямок наукових досліджень – історія та розвиток прокурорського нагляду в Україні.
Автор більше 100 публікацій, серед яких підручники, навчальні посібники, статті, методичні розробки. За результатами видавничої діяльності П.М. Каркач нагороджений премією ім. Я.Мудрого.
Брав участь у підготовці проекту Закону України “Про прокуратуру”.
Нагороджений орденами “Знак Пошани” (1986), “За заслуги” ІІІ ступеня (1997); медалями “За доблесну працю” (1970), на відзначення “100-річчя від дня народження В.И.Леніна” (1970), “Ветеран праці” (1985), та нагрудним знаком “Почесний працівник прокуратури України” (1983).
22 червня 2012 р. рішенням 16 сесії Харківської міськради присвоєно звання “Почесний громадянин міста Харкова” за професіоналізм, вагомий внесок у розвиток науки, освіти й економіки м. Харкова. Церемонію вручення посвідчення й нагрудного знака здійснено під час урочистостей з нагоди святкування Дня міста на майдані Свободи.
Матеріал підготовлено у 2012 році
Інші роки:
|