Шердіц Костянтин Костянтинович
Звання «Почесний громадянин м. Харкова» присвоєно у 2016 році за професіоналізм, вагомий внесок у розвиток Харкова, що сприяло підвищенню його всеукраїнського та міжнародного іміджу.
Генеральний директор, художній керівник Палацу студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого
Народився 27 квітня 1944 р. у с. Сартана Донецької області.
Трудову діяльність розпочав у 16 років слюсарем з ремонту автомобілів.
У 1963–1966 рр. проходив службу в Збройних силах (Заполяр’я). Після звільнення повернувся в рідне селище, де працював слюсарем на місцевих підприємствах, секретарем комітету комсомолу ПТУ № 1.
У 1973 р. закінчив режисерське відділення Харківського державного інституту культури (нині Харківська державна академія культури [ХДАК]).
У 1973–1977 рр. очолював міській міжнародний клуб «Глобус», який курирував роботу з іноземними студентами.
У 1977–1979 рр. працював директором Палацу студентів Харківського політехнічного інституту.
У 1998 р. Указом Президента України К.К.Шердіцу було присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».
У 1979–1987 рр. – заступник завідувача відділу культури Харківського міськвиконкому.
У 1987–1989 рр. – голова Харківського міськкому профспілки працівників культури і мистецтва.
У 1989–2004 рр. – начальник Управління культури Харківського міськвиконкому.
У 2002–2007 рр. К.К.Шердіц очолював Харківське міське товариство греків України «Геліос». За ці роки робота Харківського грецького суспільства значно активізувалася: місто відвідали грецькі творчі колективи; проводилися виставки фото та живопису грецьких художників, були відкриті меморіальні дошки видатним грекам-харків’янам (конструктору двигуна танка Т-34 Ф.Челпану, лікарю К.Іліаді), були видані книги «Каразінський збірник», «Греки Харківщини», «Василь Каразін з роду Караджі», «Гілка колишньої Еллади», ряд книг грецьких авторів. Як фахівець у сфері культури К.К.Шердіц неодноразово відвідував зарубіжні країни, у т. ч. Кіпр, Туреччину, Грецію, ФРН, США, Болгарію, Польщу, Румунію, Югославію, Чехію, Словаччину, де брав участь у підготовці і проведенні фестивалів та Днів культури Харкова.
З 2004 р. – генеральний директор, художній керівник Культурно-просвітницького центру Палацу студентів Національної юридичної академії ім. Я.Мудрого. Під керівництвом К.К.Шердіца Палац студентів перетворився в один з кращих культурних центрів країни, де проходять основні обласні, міські та міжнародні заходи, зустрічі з державними діячами тощо.
Він ініціатор, автор і співавтор багатьох творчих проектів: «День міста», фестиваль класичної музики «Харківські асамблеї», «Міжнародний конкурс юних піаністів ім. В.Крайнєва», конкурс юних скрипалів ім. Б.Которовича, міжнародний фестиваль естрадної пісні ім. К.І.Шульженко, фестиваль молодих виконавців ім. І.Дунаєвського, дитячий міжнародний фестиваль народного танцю «Зеленсвіт», шоу-конкурс «Королева Харкова» та ін. Автор збірників віршів «Струни грішної душі», «Чудо світобудови», «Рідний поріг», «Ми знали брід», «Не дивлячись на ранги й обличчя», «Будемо жити». На його вірші композиторами Н.Стецюном, В.Івановим, К.Корепановим, А.Чилутьяном написано багато пісень про дружбу, любов, рідне місто. К.Шердіц відомий і як виконавець своїх пісень. Він – лауреат і володар призу глядацьких симпатій бардівських конкурсів.
Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2007), медаллю святого Митрополита Ігнатія (2004). За успішну підготовку до 350-річчя Харкова (2004) він нагороджений вищими нагородами міста й області – нагрудними знаками міського голови – «За старанність» і губернатора – «Слобожанська слава». Лауреат регіональних рейтингів «Харків’янин сторіччя», «Харків’янин року» (2004, 2007, 2008, 2009, 2010).
6 липня 2016 р. рішенням VII сесії Харківської міської ради 7-го скликання присвоєно звання «Почесний громадянин міста Харкова» за професіоналізм, вагомий внесок у розвиток Харкова, що сприяло підвищенню його всеукраїнського та міжнародного іміджу. Вшанування нових почесних громадян міста відбулося 23 серпня в Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.Лисенка.
Матеріал підготовлено у 2016 році
Інші роки: