ХАРКІВЩИНА: WEB-проект Харківської обласної універсальної  наукової бібліотеки

Бойко Валерій Володимирович

Звання «Почесний громадянин Харківської області» присвоєно у 2016 році за вагомий внесок у розвиток Харківської області, піднесення її авторитету як на державному, так і міжнародному рівнях та на знак великої поваги.

Доктор медичних наук, директор Державної установи «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України».
Народився 16 лютого 1962 р. в с. Коломак Валківського району Харківської області.
У 1985 р. з відзнакою закінчив Харківський медичний інститут (нині Харківський національний медичний університет [ХНМУ]) за спеціальністю «лікувальна справа».
У 1986 р. закінчив інтернатуру по хірургії й почав працювати лікарем-хірургом у Харківському НДІ загальної та невідкладної хірургії.
У 1990 р. захистив кандидатську дисертацію.
З 1990 р. В.В.Бойко працював на кафедрі шпитальної хірургії Харківського медичного інституту асистентом, потім доцентом.
У 1992 р. захистив докторську дисертацію і став в 30 років наймолодшим доктором медичних наук у країні.
У 1995–1996 рр. був стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
У 1996 р. В.В.Бойко займає посаду професора кафедри шпитальної хірургії Харківського державного медичного університету [ХДМУ]. Вчене звання професора присвоєно у 1997 р.
З 1997 по 1999 рр. – проректор з наукової роботи ХДМУ.
У 1999 р. очолив кафедру шпитальної хірургії ХДМУ, що базується в Інституті загальної та невідкладної хірургії й Харківській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (науково-виробниче об’єднання «Хірургія»).
З листопада 1999 р. – директор Інституту загальної та невідкладної хірургії АМН України. У 2000 р. Інститут був переданий у підпорядкування Академії медичних наук України.
Під керівництвом Валерія Володимировича Бойка Державна установа «Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України» стала провідним науково-клінічним центром з проблем невідкладної хірургії в Україні. За останні роки розроблено та впроваджено в практику Харкова багато нових хірургічних технологій (органозберігаючі та реконструктивні операції, оригінальні інструменти та пристрої, способи лікування ускладнень та профілактики хвороб). Головна гордість – створення дитячої кардіохірургії (раніше дитячої кардіохірургії в Харкові не існувало, а зараз оперуються понад 250 малят на рік).
У 2002 р. В.В.Бойко закінчив Харківський державний економічний університет за спеціальністю «фінанси».
У цьому ж році професор став переможцем щорічного обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Кращий завідувач кафедри».
В.В.Бойко – досвідчений педагог і науковий керівник, велику увагу приділяє підготовці молодих лікарських, наукових і педагогічних кадрів. Під його керівництвом виконані та захищені 50 кандидатських та 18 докторських дисертацій. Він проводить велику учбово-методичну роботу.
У 2005 р. Указом Президента України В.В.Бойко нагороджений Державною премією України в галузі науки і техніки за фундаментальні дослідження.
Відомий вчений-хірург. Зараз оперує в рік близько 500 пацієнтів, а всього зробив більше ніж 10 тисяч операцій. На відміну від більшості хірургів, які спеціалізуються на певних видах оперативних втручань, він – універсал, робить операції на всіх органах. Основні напрямки його наукової діяльності пов’язані з вирішенням проблем серцево-судинної хірургії, невідкладної онкохірургії, хірургії гнійно-септичних станів та ускладнень, політравми. Фундаментальні дослідження полягають у вивченні етіології, патогенезу найпоширеніших хірургічних захворювань. Ним впроваджено у хірургічну практику 162 авторські розробки. Він є автором квантово-біологічної теорії та фундаментальної наукової праці з цієї теми.
В.В.Бойко очолює Харківську хірургічну школу, одну з провідних в Україні. Є головою Харківського осередку Асоціації хірургів України, член президії Асоціації хірургів України та президії Харківського наукового медичного товариства, член Європейської Асоціації хірургів, Асоціації хірургії травми та інтенсивної терапії, Європейської Асоціації судинних хірургів, Європейської асоціації онкологів.
У 2008 р. йому присуджено почесне звання «Заслужений діяч науки та техніки України». Професор В.В.Бойко став переможцем щорічного обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Кращий науковець». Його наукові досягнення узагальнені в 2296 наукових працях, серед яких 454 авторські посвідчення й патенти України, 78 монографій.
В.В.Бойко – головний редактор фахового журналу «Харківська хірургічна школа», член редакційної колегії журналів «Клінічна хірургія», «Шпитальна хірургія», «Клінічна та експериментальна медицина», «Медицина сьогодні і завтра», «Фотобіологія та фотомедицина», «Міжнародний медичний журнал», «Хірургія України», «Український хірургічний журнал», «Медицина невідкладних станів»; член Вченої Ради МОЗ України, член Спеціалізованої вченої ради «Хірургія» ХНМУ, координаційних рад «Хірургія» і «Лазери».
Нагороджений медалями «Заслужений працівник охорони здоров’я України», «Мировая медаль свободы», «Профессионал года», лауреат почесної нагороди «Святая София» в номінації «Лідери ХХI сторіччя», (Асоціація ділових кіл, м. Київ), «медаль Марии Кюри» за заслуги в хірургії (2006 р.; м. Кембрідж, Англія), орден М.І.Пирогова (2008 р.; Росія, Національний комітет суспільних нагород, Москва), Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня (2008 р.; Українська православна церква, Київський патріархат), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2011 р.).
Почесний громадянин Люботина (2007 р.).
Почесний громадянин міста Харкова (2014 р.).
8 грудня 2016 р. рішенням VIII сесії Харківської обласної ради присвоєно звання «Почесний громадянин Харківської області» за вагомий внесок у розвиток Харківської області, піднесення її авторитету як на державному, так і міжнародному рівнях та на знак великої поваги. Церемонія нагородження відзнаками відбулася 9 грудня 2016 р. у Палаці студентів Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого.

Матеріал підготовлено у 2016 році

Інші роки:

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012
2011 2010 2009 2008 2007 2006
до головної сторінки...